Сьогодні стає дуже популярною послуга друку на склі та інших матеріалах за допомогою ультрафіолету. Це друк нового покоління, за допомогою якого наносяться унікальні зображення на найрізноманітніші поверхні: скло, пластик, кераміку, шкіру та інші матеріали. Оригінальні картини, відтворювані за допомогою УФ принтера, дають змогу створювати шикарні композиції, написи, графіку.
Особливо ефектний вигляд мають меблі, кухонні гарнітури, з нанесеним унікальним УФ друком на скло захисних фартухів. Цей сегмент ринку поліграфічних послуг повністю не освоєний, для новачків ще є досить багато можливостей, щоб реалізувати бізнес-проект салону УФ-друку.
Ультрафіолетовий друк широко використовується для отримання високоякісних відбитків у зовнішній рекламі, архітектурі та будівництві. Використання УФ-принтерів дає змогу організувати універсальне виробництво з високою прибутковістю і широкими ринками збуту: рекламно-сувенірна продукція, виготовлення фотошпалер, друк на фасадних панелях, підлогових покриттях, кахельній плитці тощо.
Чим приваблива бізнес-ідея?
УФ-друк багато в чому відрізняється від традиційних методів нанесення зображень і привабливий тим, що це екологічний спосіб нанесення зображення. Фарби, що застосовуються у виробництві, безпечні для здоров’я, процес їхнього висихання практично миттєвий, здійснюється під впливом УФ променів. Фарбувальні компоненти не виділяють токсичних речовин, не мають неприємного запаху. Тому багато споживачів зупиняють свій вибір саме на цьому виді друку. В інтер’єрі, у готових виробах, це вкрай важливо, оскільки багато замовлень надходить із дитячих установ, офісних приміщень, кафе і ресторанів.
Важливою перевагою цього способу друку є те, що малюнок прямо наноситься на будь-які матеріали, без обмежень: рівні, гладкі, формовані, дзеркальні, матові прозорі, об’ємні та нерівні.
Переваги УФ друку, які роблять цей метод надзвичайно затребуваним:
висока стійкість до зносу, вигоряння і знебарвлення. Зображення, надруковані УФ-чорнилами, довговічніші за будь-які інші. Під час полімеризації фарба стає стійкою до фізичних і хімічних впливів зовнішнього середовища. Таке чорнило не боїться води і високих температур, не вигоряє на сонці і стійке до стирання. Ця якість робить УФ-друк вкрай придатним для зовнішньої реклами та оформлення екстер’єрів;
швидке висихання в процесі виробництва. З ультрафіолетовим друком весь цикл виробництва проходить швидше, оскільки не потрібно готувати друковані форми перед відбитком і чекати, поки виріб висохне. Щойно УФ-чорнила тверднуть, продукція готова до використання.;
відмінна якість і світлорозсіювання друку;
яскраві, соковиті тони, можливість нанесення будь-яких малюнків, графічних зображень, написів тощо. Завдяки специфіці УФ-чорнил, шар фарби виходить насиченим і не блякне. Крім того, широкий колірний спектр допомагає створити унікальний дизайн, що запам’ятовується. Висока роздільна здатність друку (до 1440 dpi) також дає змогу передати найдрібніші деталі зображення в задуманому вигляді;
не створює відблисків;
застосування для малої тиражності (від 1 екз.);
екологічність (що дає можливість використання в приміщеннях, і для товарів з підвищеними санітарними вимогами);
Нанесення на будь-яку основу. УФ-затверджуване чорнило наносять на найрізноманітніші поверхні, попередньо очистивши і знежиривши їх. Зображення буде яскравим і стійким як на плівці, так і на металі. На нашому сайті ви можете замовити повнокольоровий УФ-друк на картоні, пластику, акрилі, дереві, металі та інших матеріалах
Недоліки:
- висока собівартість;
- обмеження за товщиною і шириною матеріалу.
Сфера застосування
Де може бути затребуваний ультрафіолетовий друк:
у рекламі на сіті-лайтах, банерах, світлових вивісках, покажчиках та ін.;
у дизайні приміщень (виготовлення панелей на стіни, фотошпалер, підвісних стель, друк на плитці, фасадах меблів і підлозі);
у будівництві – для друку на акрилових, скляних поверхнях, з оргскла, та інших оздоблювальних фасадних матеріалах);
створення вітражів, вікон.
УФ друк є різновидом повнокольорового струменевого друку. При нанесенні на матеріал зображення застосовуються ультрафіолетові чорнила, які застигають (фотополімеризуються) під впливом УФ випромінювання. У результаті з’являється товста плівка на матеріалі.
Загалом можливостей використання ультрафіолетового друку – маса. УФ друк гарний як для візиток і брендованих ручок, так і для зовнішньої реклами. Універсальні якості дають змогу застосовувати таку друковану продукцію в інтер’єрі та в екстер’єрі. Для УФ-друку не існує мінімального тиражу, тому наше агентство здатне виконати будь-який обсяг робіт, необхідний замовнику.
Як було зазначено вище, крім стандартної повноцінної палітри, УФ друк використовує білий колір. Так, перед замовником відкривається величезний спектр креативних і незвичайних дизайнерських рішень.
На чому можна друкувати?
- На плівці;
- На пластику;
- На ПВХ;
- На акрилі;
- На композиті;
- На дизайнерському картоні;
- На дереві;
- На металі.
- Цільова аудиторія
Споживачами виробів, виготовлених за допомогою УФ-друку, є:
- рекламні агентства;
- виробники сувенірної продукції;
- дизайн-студії з оформлення інтер’єрів;
- майстерні з виготовлення вітражів;
- будівельні компанії (спеціалізація – зовнішнє і внутрішнє оздоблення, ремонт);
- виробники будматеріалів (кахельна плитка, покриття для підлоги).
Канали реалізації
Для просування використовують такі канали реалізації:
участь у спеціалізованих виставках (реклама, дизайн, будівництво, архітектура, інтер’єр);
прямі продажі (обдзвін і проведення переговорів з рекламними агентствами, дизайн-студіями і будівельними компаніями);
розміщення реклами в спеціалізованих друкованих та інтернет-виданнях.
Бізнес-ідея відкриття студії УФ-друку досить приваблива для підприємців-початківців. Тут є багато перспективних напрямків розвитку. Скажімо, як згаданий вище УФ друк на ПВХ. Така продукція коштує недешево, виготовляється просто. Головне – освоїти обладнання і навчитися ним керувати, або найняти кваліфікованих працівників, які володіють усіма необхідними навичками для роботи.
Основні етапи виготовлення
Цей спосіб друку передбачає нанесення на поверхню спеціальних фарб, які тверднуть під час опромінення ультрафіолетом. Методом струменевого друку фарби наносяться на поверхню і опромінюються UV-лампами. Друк здійснюється за допомогою спеціальної програми RIP, готовий файл можна надрукувати майже відразу, без тривалої додрукарської підготовки.
Основні етапи:
- Підготовка зображень (із застосуванням спеціальних програм Corel Draw, Photoshop тощо).
- Друк і сушка.
- Вирізка з цільного аркуша (якщо потрібно).
ке обладнання потрібне для початку бізнесу
Вибір типу обладнання залежить від багатьох факторів. Особливості промислового друку на плитці, склі, дзеркалах залежать багато в чому від способу подачі матеріалів у зону друку. Перед купівлею обладнання необхідно визначити основні типи матеріалів, що задруковуються, і протестувати їх на обраному УФ-принтері.
Існує чотири основні типи широкоформатних УФ-принтерів:
- Рулонний. Призначений для роботи з тонким рулонним матеріалом (папір, вініл, тканина). Перевага – один з недорогих конструктивних типів обладнання, простий в експлуатації.
- Гібридний. Працює і з рулонними, і з листовими матеріалами. Оптимально підходить для друку на традиційних жорстких листових поверхнях (гофрокартон, пінокартон, гофропластик, дибон тощо). Але під час друку на слизьких (кераміка, скло) або важких матеріалах (метал, камінь) нанесення зображень може бути ускладнене. Листові матеріали для друку на гібридних принтерах мають бути досить рівними і гладкими. Перевага – недорогий тип обладнання, можливість друку на рулонних і легких листових матеріалах.
- Комбінований. Використовуються для нанесення зображень на рулонні, і листові матеріали. Головною перевагою таких принтерів є їхня універсальність: друк на рулонних і важких слизьких матеріалах (масою понад 20 кг). Комбіновані УФ-принтери можуть бути використані для промислового друку дверей, елементів меблів, а також для виготовлення зовнішньої реклами. Перевагою є можливість завантаження та вивантаження матеріалу одночасно з друком.
- Планшетний. Відрізняється від інших типів принтерів способом подачі матеріалу (рухається або сам стіл, або каретка з друкованими головками). Перевагою є висока точність друку, що дає змогу виготовляти оригінальні стерео-варіо-зображення. Крім того, на такому обладнанні є можливість працювати з найважчими та найщільнішими листовими матеріалами. Планшетні принтери підходять для УФ-друку на дзеркалах, кахельній плитці, елементах меблів, щитовій зовнішній рекламі. Друк на такому обладнанні відрізняється меншою продуктивністю, рулонні матеріали не використовуються.
Вибір типу обладнання залежить від багатьох факторів. Особливості промислового друку на плитці, склі, дзеркалах залежать багато в чому від способу подачі матеріалів у зону друку. Перед купівлею обладнання необхідно визначити основні типи матеріалів, що задруковуються, і протестувати їх на обраному УФ-принтері.
Під час друку на жорстких матеріалах понад 50 см УФ-принтери потрібно укомплектовувати двома приставними столами (для подачі матеріалу в зону друку і приймання надрукованих аркушів).
Витратні матеріали для друку:
- УФ-фарби (витрата фарби, в середньому 0,011 л/м).
- Лаки.
- Рідина для промивання.
- УФ-лампи (підлягають заміні через 400-500 годин роботи).
- Струменеві друковані головки (у принтері 4-8 шт., ресурс кожної близько 5 років).